niedziela, 25 kwietnia 2004

WYŚCIG XC SIODŁO 2004


Czyli- szta(cheta)feta rowerów górskich:))
Inauguracyjny wyścig w tym sezonie nie zapowiadał się przynajmniej jak dla mnie zbyt ciekawie. A wszystko za sprawą trasy. Nie lubię ścigania się po płaskim i bez żadnych technicznych odcinków, ale cóż... dobry zawodnik jest wszędzie dobry....


Na starcie stanął prawie cały żarski półświatek MTB, dlatego też miałem ochotę powalczyć o czołowe miejsce i rozeznać się na czym stoję na początku sezonu.
 Nasza ekpia w składzie: ja, Bartuch, Juras i Szeker  ustawiła się w pierwyszm rzędzie z pewnymi założeniami: kontrolowanie stawki!!!
O 13 start!  No i ogień! Pierwszy kilometr trasy to czyste pole. Bartuch narzucił od razu ostre tempo, co mijało się z jego słowami przy siadaniu. Ale zawsze tak jest, że mówi się co innego a robi co innego. 
Do pierwszego podjazdu jechała prawie cała stawka zawodników. Lecz piach troszeczkę spowolnił mniej doświadczonych bikerów i została tylko czwórka z przodu, która oderwała się od reszty. Niestety nasza trójka była przedzielona zawodnikiem, który z nami nie trenuje i nie chcieliśmy żeby to on wygrał. Bo na tak łatwej trasie siły są bardziej wyrównane i nie każdy może się wykazać. I tak czołówka: ja, Bartuch, Szeker i Paweł mknęła przez  dwa kolejne okrążenia zmieniając prowadzącego co chwile. Mijając metę dwukrotnie kibice okazali nam duże zainteresowanie. W szczególności kobiety dopingowały swoim facetom!!! ( Kama i Zośka )!
Na drugim i trzecim okrążeniu tempo było nadal mocne. Lecz Paweł za bardzo nie chciał współpracować. Więc my na to- jak na lato. Szeker szarpał  i....efekty na mecie były zamierzone. On utrzymał prowadzenie w kategorii junior, a my z Bartchem walczyliśmy o pierwszą lokatę open. Lecz ja o koło oddałem zwycięstwo Bartuchowi. Po chwili na metę dotarł Olaff zwyciężając w kategorii Masters i zaraz zanim Juras z czwartą lokatą w elicie.

I tak można uważać imprezkę za udaną. Sporo zainteresowanych i kolejny dowód, że wyścig można zrobić wszędzie- bo  Siodło to koniec świata.


Wyniki:
Chłopcy 11-14 lat- 1 okrążenie - 5km
1. Adrian Kajdaniak
2. Łukasz Mika.
Chłopcy ( Junior)15-18 lat-  3 okrążeń - 15 km
1. Jarek Łazaruk
2. Andrzej Hładowski
3. Bartosz Mika
4. Krzysztof Kamiński
5. Michał Krupacz
Mężczyźni (Elita) 19-30 lat- 3 okrążeń - 15 km
1. Bartek Pazera
2. Krzysztof Woliński
3. Marcin Hładowski
4. Jerzy Nowacki
5. Paweł Startek
6. Sebastian Uchman
7. Paweł Urbański
8. Marek Hedloff
Mężczyźni ( Masters) 31 i wzwyż- 3 okrążenia - 15 km
1. Olaf Talarowski
2. Stanisław Piegoński
3. Arkadiusz Czajkowski
4. Andrzej Pers
5. Jarosław Kopeć
6. Mariusz Gansner

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz