poniedziałek, 10 listopada 2008

Podsumowanie sezonu 2008- mojego klubu

Sezon 2008 był dla Klubu Kolarstwa Górskiego Żary MTB Team wyjątkowo pracowity i obfitujący w wiele sukcesów. Żarski klub ścigał się w imprezach zagranicznych, krajowych oraz regionalnych zarówno w maratonach jak i w wyścigach „cross country”. Zawodnicy reprezentowali klub przez 8 miesięcy na 52 imprezach rowerowych, zaczynając 24 lutego w Sulechowie, a kończąc 25 października w Poznaniu. Team zakończył sezon mając na koncie 361 startów wszystkich klubowiczów.


Najlepszymi wynikami może się pochwalić rodzina Pihulaków. Lider- Łukasz Pihulak to zwycięzca m.in. klasyfikacji generalnej Powerade MTB Maraton – kategoria junior, dystans mega, 2 miejsce w kat. Junior - Salzkammergut Trophy- Austria. Wystartował w 30 wyścigach z czego wygrał 13, 7 razy był 2, raz 3. Młodszy brat- Mateusz (12 lat) zajął 3 miejsce w kategorii junior klasyfikacji generalnej Powerade MTB Maraton na dystansie mini, a tata- Zdzisław to 3 zawodnik klasyfikacji generalnej Powerade MTB Maraton w kategorii M4( 41-50 lat).

Dobre wyniki klubu to nie tylko rodzina Pihulaków. Wojciech Bochenek- drugi najlepszy junior stanął 7 razy na najwyższym stopniu podium. W kategorii junior w regionalnym cyklu Grand Prix MTB Zielonej Góry zajął 1 miejsce w kategorii junior w klasyfikacji generalnej. Ponadto żarscy juniorzy zdominowali tą imprezę w generalce: Michał JĘDRZEJCZAK - 2 miejsce, Marcin ROGOWSKI - 3 miejsce. Mateusz WIELGO - 4 miejsce, Damian RECZUCH - 6 miejsce. Jedyna kobieta w klubie- Joanna Nadborska w tym cyklu zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wygrała w najstarszym polskim maratonie MTB odbywającym się podczas XIII Bike Festival na dystansie picollo. W rywalizacji starszych zawodników świetną dyspozycją dysponował Arkadiusz Kiełbasa, który był 5 w klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB Zielonej Góry w kategorii elita. Krzysztof Woliński –w tej kategorii był 7, a Jacek Żminkowski 10. W mastersach Tomasz Makowski był 9. w generalce, a w Mistrzostwach Polski Strażaków w Maratonie MTB został v-ce Mistrzem Polski.

Do najważniejszych sukcesów drużynowych można zaliczyć: I miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB Zielonej Góry oraz V miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej Skandia MTB Maraton.

Warto również wspomnieć o wyścigach organizowanych przez klub. W tym sezonie, podobnie jak rok temu odbyły się 4 imprezy. Wyścig organizowany w Łaz pod żarami był identyczny w kwietniu jak i w październiku tak aby każdy mógł porównać swoje wyniki. Najcięższą próbą okazał się jak zwykle wyścig w Zielonym Lesie. Edycja sierpniowa ze względu na trasę i warunki pogodowe na pewno przejdzie do historii. Na starcie każdej edycji stawało regularnie ponad 70 zawodników, w tym takie sławy polskiego kolarstwa górskiego i przełajowego jak Piotr Formicki czy Marek Konwa.

Jako prezes klubu uważam mijający sezon za bardzo udany, w którym większość z nas poprawiała swoje wyniki poprzez ciężkie treningi, w końcu sam Marco Pantani powiedział, że : Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem. Dziękujemy wszystkim, sympatykom, sponsorom i kibicom, za zaangażowanie i pomoc rozwijaniu naszego klubu i miłości do tego pięknego sportu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz