wtorek, 12 marca 2013

Author Pilot- recenzja

Każdy w miarę rozsądny kolarz amator poruszający się po zmroku, w szczególności poza terenem zabudowanym na szosie powinien być zaopatrzony w dobrą tylną lampkę. Jeśli ktoś jest na etapie poszukiwań  to szczerze mogę polecić produkt sygnowany przez Authora -model Pilot w rozsądnej cenie. Jest to nowość w sezonie 2013. Krótki opis ze strony dystrybutora, firmy Velo:
"Lampka tylna wyposażona w czerwoną diodę LED „Hi-Intense”, wykorzystującą technologię FocusLens. Uniwersalny system mocowania. Wewnętrzna bateria litowa ładowana przy pomocy kabelka mini USB (dołączony w zestawie). Wskaźnik zużycia i naładowania baterii. Czas pełnego ładowania – 2-3 godz. Żywotność baterii - 1000 pełnych cykli ładowania. Czas świecenia: tryb pulsujący - 10 godz., tryb ciągły: 8 godz. (niski), 4 godz. (średni), 2 godz. (wysoki)".


Od siebie dodam, że podstawowym plusem jak dla mnie jest szybkość montażu, bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W miejscu gdzie mocowanie lampki styka się ze wspornikiem siodełka jest wykonane z bardzo miękkiego tworzywa, które na pewno nie będzie rysować naszej pięknej sztycy. Lampkę montowałem zarówno do "górala" na grubszą sztycę jak i do szosy na cieńszą i w obu przypadkach lampka trzyma się bardzo stabilnie.
Test drogowy: po włączeniu- ( przycisk na środku ), który działa bardzo delikatnie włącza urządzenie na pierwszy, najsłabszy tryb działania. Po wciśnięciu przełącza na mocniejszy, a po kolejnym na najmocniejszy by potem przejść w tryb migający. W całkowitych ciemnościach podczas treningu z odległości ok. 200 m lampka daje takie światło jak auto.  Z daleka ciężko odróżnić, które światło należy tu do auta, które do jednośladu.
Po trzech jazdach w nocy ok.- 6 h lampka się rozładowała, a pełne ładowanie trwało ponad 4 h. Czas pokaże na jak długo będzie starczyła wmontowana bateria litowa.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz